Muzeum řeznictví je stále populárnější, žije kulturou a exkurzemi

Muzeum řeznictví nabízí zajímavé kulturní akce a zve návštěvníky na červnovou Muzejní noc. Stále populárnější jsou v řeznickém muzeu exkurze s pohoštěním a zajímavé společenské zázemí nabízí stylový sál muzea, který je možné si celoročně pronajmout na soukromé akce.

Zajímavý kulturní program nabídne Muzeum řeznictví v pátek 19. května. Vernisáží zahájí v galerii muzea výstavu fotek valašští fotografové Jiří Jurečka, Josef Vrážel a Vladimír Skýpala. Kulturní večer v muzeu pokračuje od 19 hodin koncertem skupin Sbor hudby a Free Jazz Trio. „Čepovat na akci budeme populární originální pivo Řeznický lev, který exkluzivně pro muzeum vaří v minipivovaru Paličák,“ pozval k návštěvě vedoucí muzea Aleš Linduška.

Očekávaná Muzejní noc láká návštěvníky do Muzea řeznictví v pátek 9. června, kdy bude možné svatostánek všech valašských řezníků navštívit během celého dne až do půlnoci. Pro děti do 18 let bude vstupné zdarma a dospělí návštěvníci dostanou za symbolické vstupné 30 Kč chutné pohoštění a bezplatnou prohlídku muzea. „V každou celou hodinu budeme pro návštěvníky Muzejní noci promítat náš originální film Zabijačka na Valašsku s Františkem Segradem v hlavní roli. Film poutavou formou vypráví příběh o tradici řeznického řemesla na Valašsku od 19. století až k jeho současnosti. Přístupné budou také expozice muzea včetně atraktivní funkční transmise s řeznickými stroji z první republiky,“ prozradil vedoucí Muzea řeznictví Aleš Linduška. V příjemném stylovém prostředí muzea mohou zájemci během celého roku oslavit s rodinou či přáteli významné životní události. Sál muzea je vhodný také pro firemní akce a prezentace.

Oslavte v Muzeu řeznictví významnou životní událost. Pronajměte si stylový sál muzea za výhodné ceny. Tel.: 739680268, www.muzeumreznictvi.cz

Muzeum řeznictví vzniklo díky dotaci ROP Střední Morava.