Muzeum řeznictví - zážitkové muzeum

Foto

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí je unikátní zážitkové muzeum v samotném srdci regionu Valašsko. Poznejte, jak hluboce je v srdcích místních obyvatel zakořeněno dodržování původních, generacemi odzkoušených tradic.

Muzeum na každém kroku připomíná výjimečné postavení řeznického řemesla v regionu Valašska a odkazuje na vynikající kvalitu místních uzenářských a masných výrobků, které se značně hodí i do udíren.

Muzeum řeznictví je zároveň důležité kulturní a společenské centrum

Muzeum založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík. Pro veřejnost jsme otevřeli 10. září 2015.

Chuť a vůně dědictví

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Co nabízíme?

Foto

Exkurze s pohoštěním:  Srdečně vás zveme do Muzea řeznictví na unikátní gastronomický zážitek. Připravili jsme pro vás exkurzi našim muzeem, při které se dozvíte vše o pravé poctivé zabíjačce. Zveme vás také k chutnému pohoštění, při kterém ochutnáte masné a uzené speciality MP Krásno, a. s. a místního Řeznictví H+H. Žízeň uhasíte vynikajícím regionálním pivem z minipivovaru Paličák. Exkurzi s pohoštěním je nutno objednat.

Filmové projekce: Zhlédněte v našich atraktivních prostorech film z historie a současnosti řeznického řemesla na Valašsku. Trvá jen chvilku, necelých 25 minut. Rozhodně se vám bude líbit. Natočili jej pro nás tvůrci valašského filmu Děda a provázet vás jím bude uznávaný umělec František Segrado.

Exkurze pro školy: Nabízíme jedinečnou expozici historie řeznického řemesla a živou interaktivní výstavu řeznických strojů a vybavení. K expozici dodáme žákům a studentům poutavý výklad a odborné přednášky. Součástí prohlídky je prezentace unikátního a ryze originálního filmu z historie a současnosti řeznického řemesla na Valašsku, který mistrně popisuje Valašsko, jeho obyvatele a pravou zabíjačku. Exkurzi vždy přizpůsobujeme věku a znalostem žáků. Nudit se u nás rozhodně nebudou.

Nevšední zážitek - Pravá valašská zabijačka na vlastní kůži:  Přeneste se s námi do starých časů a přivoňme společně k umění a kráse řeznického řemesla. Pojďte zažít nevšední zážitek Valašské zabijačky plný vůně čerstvě naražených jitrnic a dalších zabijačkových specialit, které si sami vyrobíte podle tradičních receptur. Pod vedením těch nejlepších mistrů řezníků si sami vyrobíte zabijačkové speciality jako jsou čerstvě naražené jitrničky, jelítka a tlačenku dle tradičních receptur a postupů. Každý z účastníků dostane ke zpracování veškeré ingredience k výrobě tlačenky, jitrnic a jelit. Jak si suroviny nakrájíte, namelete, kořením ochutíte, narazíte do střívek, uvaříte v zabijačkovém kotli, tak to budete mít. Domů si odnesete vlastnoručně vymazlenou zabijačkovou výslužku! :-)

Pronájem stylových prostor Muzea řeznictví

Muzeum je plně bezbariérové.

Máte zájem o exkurzi do našeho muzea? Kontaktujte nás

Při naší návštěvě můžete využít také benefitů, která vám nabízí Beskydy Card.

Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Nechte nám vzkaz, zavoláme Vám.

 
 
vyplňte prosím povinné údaje

NAHORU